Technology Technology

Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

12.01.2024, 14:59 0 komentarzy
Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Należałoby zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują także w właściwej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Z racji tego właściwie każdy z nas powinien w racjonalny sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale również nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna naszej miednicy nadzorują utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz poszczególnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się także ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób staramy się osiągać jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego typu problemach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym każdy z nas powinien zwrócić szczególną uwagę na wybrane ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Siedząc, leżąc jak i stojąc również można je wykonywać. Fakt dotyczący tego, iż przerwa między skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak sam skurcz, podczas prowadzenia kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy dojdziemy do wprawy, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy właściwie w każdej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz