Technology Technology

Zatroszcz się o swoje dno miednicy

12.01.2024, 09:01 0 komentarzy
Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Trzeba być świadomym tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to ogromnie ważna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują także w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne i mocne, właściwie każdy powinien przypilnować to, aby nie były przesadnie napięte. Trudno też ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy pilnują dobre utrzymywanie moczu w pęcherzu oraz różnych narządów w brzusznej jamie.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kompetentny sposób staramy się wykonywać możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego rodzaju niedogodnościach ogromnie istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego należałoby wziąć pod uwagę określone ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Można je wykonywać zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Należy wykonywać kilka skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy dojdziemy do wprawy, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz