Technology

W spotkaniu otwarcia światowych mistrzostw Reprezentacja narodowa Kataru przegrała z Ekwadorem w pierwszym spotkaniu mundialu rezultatem 0:2!

11.08.2023, 11:52 0 komentarzy

Narodowa kadra Ekwadoru wygrywa z zespołem Kataru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw wynikiem 0:1!

Mistrzostwa świata to piłkarska impreza, która ma miejsce raz na 4 lata. Fani piłki nożnej z całego świata wyczekują niecierpliwie na pierwszy pojedynek mundialu i to nie podlega wątpliwości. W taki sam sposób było przy okazji mundialu w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała doskonale poprzedzała pierwszy mecz. Później jednak przyszedł czas na futbol i sympatycy futbolu znajdujący się na stadionie a także przez odbiornikami telewizyjnymi wyczekiwali niezwykłego meczu. Już od pierwszego gwizdka emocji nie brakowało, ponieważ piłkarze narodowej reprezentacji Ekwadoru naprawdę szybko zdobyli gola. Już po trzech minutach Emmer Valencia trafił do bramki i zdawało się, że drużyna narodowa Kataru będzie mieć naprawdę trudno w tym pojedynku. Jednak sędzia tego pojedynku postanowił przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, iż w chwili dogrania napastnik był na spalonym. W tym przypadku organizatorzy mistrzostw świata mieli więc naprawdę sporo szczęścia.

Reprezentacja Ekwadoru nie planowała zaprzestać atakowania mimo cofnięcia pierwszego gola. Zawodnicy zespołu narodowego Ekwadoru ruszyli do ataku i nieustannie kontrolowali przebieg tego pojedynku. Kilka minut później w sytuacji oko w oko z golkiperem narodowej kadry Kataru odnalazł się gracz zespołu Ekwadoru i został powalony. Arbiter nie zastanawiał się ani chwili i zarządził rzut karny, a golkiperowi dał kartę. Zawodnik reprezentacji narodowej Ekwadoru Valencia zamienił karnego na gola. Na tle swoich przeciwników drużyna narodowa Kataru prezentowała się bardzo słabo. Nie było widać pomysłu na grę, a golkiper Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał nic do roboty. Bramka numer dwa dla kadry narodowej Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, a strzelcem znowu był Enner Valencia. W I połowy tego pojedynku nie mieliśmy szansy oglądać już więcej bramek. Podczas drugiej części oba zespoły zdecydowanie obniżyły rytm i na murawie mało się działo. Mecz w rozrachunku końcowym zakończył się rezultatem 2:0 dla Ekwadoru, która perfekcyjnie rozpoczęła mundial. Narodowa drużyna Kataru z kolei jest obecnie w trudnej sytuacji i może mieć kłopot z awansem do kolejnej fazy.